Baden - Baden

Historie značky BIODROGA

Baden - Baden, světoznámé lázeňské město, je sídlem společnosti, která vytváří a distribuuje produkty kosmetických značek BIODROGA & BIODROGA MD.

Její tradice sahá až do roku 1936, kdy se zakladatel společnosti Walter Friedmann rozhodl spojit své dlouholeté znalosti z oblasti chemie a vytvořit v té době zkrášlující kosmetiku vyrobenou pouze na přírodní bázi.

V roce 1939 tak vznikla jeho rodinná firma s vlastními laboratořemi, kterou nazval Cosmetique Sans Soucis. První produktovou značkou se stala znaška SANS SOUCIS, která existuje i v současné době.

V témže roce, v blízkosti zámku Sans Soucis, otevřel svůj první kosmetický salon "Friedmann moderní kadeřnické umění a novodobá kosmetika".

Šedesátá léta nastolila zcela nový směr ve vývoji kosmetiky. Zvýšil se celosvětový zájem o přírodní kosmetické produkty s více koncentrovanými účinnými látkami, než tomu bylo doposud. Pro Waltera Friedmanna tak nadešel ten správný okamžik, uvést na trh zcela novou kosmetickou značku pod názvem BIODROGA. Spojil tak naprosto originálně dvě oblasti: BIO = biologický a DROGA = rostlinný původ.

Jedinečný systém produktů BIODROGA na přírodní bázi byl poprvé úspěšně představen veřejnosti v roce 1959 na mezinárodním kongresu CIDESCO v Luzernu ve Švýcarsku. Kosmetická značka BIODROGA tak vykročila svojí vlastní cestou a je doposud spojena s lázeňským městem Baden-Baden.

Místo

Baden - Baden

V současné době je BIODROGA oblíbenou kosmetickou značkou, dostupnou téměř na všech kontinentech.

Walter-Friedmann
baden-baden-biodroga
antik-lazne-baden

Získávejte informace přímo do vaší schránky