BIODROGA Česká Republika

Podporujeme


Korunka kreativity 2016Koruna kreativity - Mistrovství České republiky 2016

Koruna kreativity je soutěž, která je určena pro studenty středních odborných škol a středních odborných učilišť v oborech kadeřník, kosmetička, vizážistka a také pro nadstavbové studium v oboru kadeřník - vlasový stylista v rámci České republiky i Slovenské republiky.

"Koruna kreativity" v současnosti se stala největší soutěží v naší republice a zároveň jediným oficiálním mistrovstvím pod záštitou MŠ pořádaným právě na území České republiky. Členěna je do několika semifinálových kol, z nichž jsou odbornou porotou vybíráni postupující do celostátního finálového kola.

V semifinálových kolech startovalo 155 soutěžících ze 48 škol. Z nich postoupilo celkem 80 soutěžících, kteří ve finále bojovali o tituly mistrů České republiky v jednotlivých soutěžních kategoriích.

Téma letošního ročníku bylo : "Extravagance ve stylu Lady Gaga“.

 

Toto zajímavé téma bylo obrovskou výzvou pro všechny soutěžící studenty. Semifinálová kola se stala velkolepou podívanou a zároveň nelehkou rolí pro porotu, která musela rozhodnout o tom, kteří ze soutěžících postoupí do celostátního finále. Semifinálová kola probíhala v rámci třech primárních a dvou vedlejších soutěžích, uskutečněných v listopadu a prosinci roku 2015 a to:

"Sušice Glamour, kouzlo krásy 2015" – mistrovství České republiky v týmech,
"Koruna kreativity" semifinále Čechy, " Koruna kreativity" semifinále Morava,
"Polička čtvero ročních dob 2015" a " Mladý módní tvůrce 2015 Jihlava"

 

Soutěžilo se v těchto kategoriích:

Dámský společenský účes / Pánský střih a styling / Harmonie barevné extravagance
Soutěžní make-up / Nail Art - zdobení nehtů / / Body Art - malování na tělo

 

Generálním partnerem, tvůrcem a také organizátorem této soutěže je Asociace Fisy (akreditovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy).
 

 

 

 

Hlavním sponzorem a spoluorganizátorem byla naše společnost ANTIZ spol. s r.o., která je výhradním dovozcem profesionální kosmetické značky pro Č.R.  Biodroga Bioscience-Institut a Sans Soucis. Naši společnost zastupovali Irena Holmanová a Zuzana Adamičková, které pomáhaly s náročnými přípravami všech soutěžních kol a zároveň byly členy odborné poroty.

Dalšími významnými sponzory byly společnosti SP Venture, Inebrya, Gentleman Brothers, Dermacol, a Kadeřnictví 100CZK.


Celostátní kolo se uskutečnilo ve čtvrtek 21.01.2016 a byla to mnoha-hodinová show pro všechny diváky, VIP hosty i pro přihlížející profesionály z těchto oborů.

Odborná porota měla skutečně nelehký úkol při hodnocení. Všichni soutěžící byli dokonale připraveni a předvedli neuvěřitelné výkony. Velkou zásluhu na jejich výkonech mají vedoucí odborného výcviku a také podpora a vstřícnost vedení všech zúčastněných škol.


Starostka obce Jesenice paní Bc. Radka Vladyková soutěžící přivítala a závěrečného vyhlašování výsledků i předávání cen vítězům jednotlivých kategorií se ujali vzácní hosté a to - Ministryně práce a sociálních věcí - Mgr. Michaela Marxová, náměstek ministryně školství - Ivo Krýsa a poslankyně Olga Havlová.

 

 

 

Innovation

 

 

 

INOVOVANÉ RECEPTURY ZNAČKY BIODROGA BIOSCIENCE INSTITUT

.... příroda a věda v naprosté symbióze ...... nová filozofie vycházející z loga kosmetické značky BIODROGA BIOSCENCE INSTITUT

..... modernější receptury, bio složení, nové ingredience, textury zcela bez zatěžujících alergenů, rozšířené dermatologické studie a klinické testy ...

Německá kosmetická firma BCG BADEN-BADEN, Cosmetics Group AG, zabývající se výrobou kosmetických produktů značek SANS SOUCIS, BIODROGA, BIODROGA MD atd. od roku 1939, zcela inovuje textury jednotlivých produktů značky BIODROGA. Tento náročný proces probíhá postupně a vzniká na podkladě nejnovějších dermatologických studií, aktuálních klinických testů a propracovaného biotechnologického výzkumů. Pečlivě zkombinované bio složky, obsažené v produktech, vykazují vysokou dermatologickou snášenlivost na pleti a zcela vystihují zvyšující se nároky každodenně stresované, zatěžované pleti. Inovace jednotlivých pečujících řad BIODROGA ještě výrazně navýší jejich doposud vysoký účinek.

 

 

Oligopeptidy

Marianne Schwarberg

Paní Marianne Schwarberg je velmi uznávaným odborníkem z oblasti chemie, vyvíjí textury a receptury kosmetických produktů a pracuje na pozici analytika v německé společnosti BCG Cosmetics Baden-Baden již dlouhá léta. Spolupracuje s předními chemiky, biotechniky a lékaři z oblasti kosmetologie.
Společnost BCG Cosmetics vyrábí produkty kosmetických značek SANS SOUCIS BIODROGA BIOSCIENCE INSTITUT, BIODROGA MD a další.

 

Článek z německého kosmetického magazínu BEAUTY FORUM PEPTIDY – KOSMETICKÁ SUPERSTAR

 

V oblasti boje proti stárnutí pokožky tzv.anti-aging se tvrdí, že kosmetické produkty s peptidy čelí enviromentálně (tzn. životním prostředím) vyvolaným procesům stárnutí a pomáhají zahlazovat jemné linie a vrásky.
Otázkou je: Jaké jsou peptidy, jakou roli hrají a čeho opravdu mohou dosáhnout v péči o pleť?

Subjekt „peptidy“ není vůbec novinkou. Výzkum byl zaneprázdněn tématem tohoto komplexu již řadu let a byly zkoušeny různé způsoby využití v kosmetice.

Slovo „peptid“ pochází z řeckého termínu „peptos“, což znamená „stravitelné“. Peptidy jsou proteiny skládající se z krátkých nebo dlouhých řetězců aminokyselin, které tvoří komponenty všech organismů.

20 aminokyselin se podílí na tvorbě peptidů, které mohou být kombinovány v hojném množství různých sekvencí. Rozlišuje se mezi oligo-, poly- a makropeptidy. Oligopeptidy jsou poměrně krátké aminokyselinové řetězce s až 10 aminokyselinovými jednotkami, polypeptidy mají 10 až 100 jednotek, molekuly s více než 100 aminokyselinami se nazývají makropeptidy, lépe známé jako proteiny.

Dva z nejznámějších proteinů, které jsou přirozenými součástmi našeho těla a pokožky, jsou kolagen a elastin. Je známo z využití v medicíně, že rozpustný kolagen vyvolává mezibuněčná opatření, urychluje hojení ran a spontánní opětovnou epitelizaci kůže. V tomto kontextu stimuluje obnovení tkáně a formování makromolekul.

Proto není překvapujícím faktem, že rozpustný kolagen byl již v roce 1970 použit v kosmetických produktech. Jeho makromolekuly s vysokou hmotností nejsou schopny proniknout do větší hloubky pokožky. Mají vypínací efekt na povrchu pleti a vysokou schopnost vázat vodu.

Peptidy jsou součástí pojivové tkáně, vlasů a nehtů. Působí jako přenašeči látek, hormonů nebo enzymů a do značné míry se podílejí na všech biologických procesech. Často mají peptidy regulační funkci. Například inzulín je peptid, který řídí metabolismus cukru v našem těle.

Zejména oligopeptidy jsou v ohnisku kosmetického průmyslu. V závislosti na počtu aminokyselin v oligopeptidech, pak následně hovoříme o dipeptidech se dvěma aminokyselinami, o tripeptidech tvořených ze třech aminokyselin a o hexapeptidech, které jsou utvořeny ze šesti aminokyselin.

Peptidy získané řízenou hydrolýzou z přírodních zdrojů, např. ze sojových bobů a mléka, se skládají z různých fragmentů, liší se ve velikosti a mají neurčité sekvence. Na povrchu pokožky jsou částečně degradovány do volných aminokyselin a podporují přirozenou rovnováhu hydratace v pokožce.

Naopak synteticky vyrobené oligopeptidy mají jednu definovanou sekvenci a specifický biologický účinek. Jedním z dobře známých peptidů je Syn®-Vipe, který napodobuje aktivitu Waglerinu-1, tj. polypeptid nalezený v jedu zmije s názvem chřestýšovec Waglerův (Tropidolaemus wagleri). Klinické studie ukázaly, že Syn®-Vipe je schopen snížit expresi (výraz) linií až o 50% v důsledku inhibice svalových kontrakcí. Tento efekt podobný účinku „Botoxu“ samozřejmě není srovnatelný s lékařskou aplikací známého botulinumtoxinu, který se přímo vstřikuje pod kůži.

Ostatní peptidy mají signální funkci na cytokiny nebo růstový faktor fybroblastů (FGF), což stimuluje mladistvou rovnováhu v pokožce.

Aby se navýšila schopnost rozpouštění peptidů v tucích a tím se zlepšilo jejich pronikání do pokožky, kombinují se s mastnými kyselinami. Používané jsou např. kyseliny palmitová nebo kyselina kapronová, které se v INCI označují jako Palmitoyl nebo Caproyl.

Velmi zajímavé jsou zejména ty peptidy, které stimulují tvorbu matrixových komponentů. Jsou to tzv. matrikines. Název vytvořil profesor Maquart Reims (Francie), který před 20 lety zkoumal mechanismy uzdravení ran. Název se skládá se ze slov „matrix“, tedy matrice a řeckého „kinein“ ve významu „pohybovat a měnit“. V důsledku toho, jsou matrikines přenašeči molekul, které mají vliv na matrix. A to je zvláště zajímavé ve smyslu anti- agingu. Vezmeme-li v úvahu proces hojení ran kůže, je zjištěno, že matrix buněk je obnoven pomocí signálních látek v blízkosti rány. Pokud je nyní vráska s její nízkou hustotou matrixu definována jako „zranění“, mohou také fibroblasty pokožky „věřit“, že když se použijí krémy s obsahem matrikines dochází k jejich léčbě. Aktivují zodpovědné geny, které regenerují matrix. V důsledku toho se zvyšuje hustota matrixu a pokožka je posílena, zpevněna a vyhlazena.

V souhrnu lze říci, že peptidy jsou i nadále velmi složitou záležitostí, která bude neustále zaměstnávat kosmetické výzkumy a vyčerpání jejich potenciálu využití je velmi daleko.

Peptidy jsou univerzální (biliony sekvencí), bezpečné (přírodní i biomimetické), mocné (vysoká aktivita) a inovativní ( současné i budoucí látky) – jediným slovem: Jsou kosmetickou superstar.

CHARITA

PODPORUJEME VZDĚLÁVÁNÍ, PODÍLÍME SE NA ZVÝŠENÍ PROFESIONALITY A PREFERUJEME  OSOBNÍ  PŘÍSTUP

Společnost ANTIZ spol. s r.o. se zapojila do projektu vzdělávání a podpory
středních odborných škol pod názvem „Příprava žáků na špičkové provozy v praxi“,
který byl 1. března 2011 pod záštitou MŠMT spuštěn.
 

Celkový koncept projektu umožňuje vysokou úroveň teoretické i praktické výuky.
Nejen studentkám v oboru kosmetička je na této škole umožněno praktické vzdělávání
na pracovištích školy vybavených v souladu s nejnovějšími a nejmodernějšími trendy. 

Knoblovhová a ředitel

Naše společnost již několit let úzce spolupracuje s paní Olgou Knoblochovou,
ikonou v oblasti kosmetického průmyslu. Právě ona nás přivedla na myšlenku
zúčastnit se aktivně podpory vzdělávání v oboru kosmetička.

 

Paní Olga Knoblochová již několik let aktivně spolupracuje
s prestižní Střední školou obchodu, služeb a podnikání a odbornou
školou v Českých Budějovicích. Oblíbené jsou její přednášky
přímo v učebnách, na kterých s neuvěřitelnou noblesou a elegancí předává své
dlouholeté zkušenosti. Každoročně je také členem zkušební komise
při závěrečných maturitních zkouškách.

 

 

Naše společnost byla zařazena do vzdělávacího projektu na doporučení Ministerstva školství.
Naším cílem a zároveň i úkolem bylo zvýšení profesionálního rozhledu studentek v oblasti kosmetického průmyslu.
Pro praktickou výuku jsme dodali profesionální kabinentní produkty značky BIODROGA INSTITUT
a kompletní řadu dekorativní kosmetiky SANS SOUCIS.

Podrobná koncepce našeho příspěvku ve vzdělávání v oboru kosmetička byla postavena na detailní prezentaci profesionální kosmetické značky BIODROGA INSTITUT, na informacích o nejmodernějších účinných látkách a extraktů obsažených v kosmetických výrobcích, představili jsme širokou nabídku profesionálních ošetřeních a celkovou komfortní péči o pleť. Seznámili jsme studentky s nejnovějšími trendy a směry, kterými se profesionální kosmetické značky ubírají a s tím související celkový vývoj světového kosmetického průmyslu.

Společně s paní Olgou Knoblochovou jsme se zaměřili na 4. ročníky, kde se cíleně snažíme studentky odborně připravit na jejich vybranou životní cestu v profesi kosmetička.

 

Charakteristiku koncepce středoškolského vzdělávacího programu jednoznačně potvrzuje výňatek ze školního řádu této školy.

…. Vyučující vedou žáky k trpělivé a soustavné práci a usilují o to, aby si žáci vytvořili kladný vztah ke zvolenému oboru a získali správné pracovní návyky. Žáci jsou vedeni k pečlivosti a odpovědnosti za kvalitu své práce, k ochotě a trpělivosti při poskytování kosmetické péče a jednání s klienty…..


 

 

                                                               

MODERNĚ VYBAVENÉ UČEBNY JSOU DŮKAZEM                 PRAKTICKÁ  UKÁZKA  PROFESIONÁLNÍHO       SKUTEČNÝ ZÁJEM A SOUSTŘEDĚNÍ JE VŽDY
PROFESIONÁLNÍ ÚROVNĚ ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ     KOSMETICKÉHO  OŠETŘENÍ                                     POTVRZEN VYSOKÝM POČTEM DOTAZŮ


Ať touha po poznání nových zkušeností a radost z krásné práce spojí myšlenky
a promění vše ve skutečnost !

                                             

 

 

Diagnóza onkologického onemocnění není konec, je to začátek nového života.


nadace NÁROD DĚTEM, založené již v roce 1990 se zasloužila o vznik
významného a velmi úspěšného projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT,
který je cíleně zaměřen na děti s onkologickým onemocněním.

Celková koncepce je postavena zejména na spolupráci s oddělením
Kliniky dětské hematologiea onkologie FN Motol Praha.

 

Začátkem dubna roku 2012 byla naše společnost oslovena organizátorkou projektu MUDr. Lucií  Cingrošovou, zda-li by jsme byli ochotni podpořit hezký den věnovaný onkologicky nemocným dětem, jejich maminkám a sestřičkám na oddělení.

Scénář celého dne byl založen na tom, aby nemocné děti měly možnost na chvíli zapomenout na svoji nemoc a s ním spojená omezení - na chvíli sundat roušku, kterou jsou povinni nosit denně.

Měly naprostou volnost ve vyjádření svých emocí a pocitů. Dospívající slečny měly možnost stát se na chvíli modelkou, se vším děním co k tomu patří. Menší děti zase chtěly například přivítat jaro svým osobitým způsobem.

Ing. Jana Housková -  profesionální kosmetička, již dlouhodobě spolupracuje s naší společností a byla to právě ona, která nás osobně seznámila s autorkou projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT.
Zároveň nás požádala o podporu této charitativní akce formou zapůjčení profesionální dekorativními kosmetiky ke splnění snů všech zúčastněných. Stala se hlavní vizážistkou celého dne. Malé děti namalovala podle jejich přání, mladé slečny dokonale nalíčila. Maminky i sestřičky z oddělení svým vizážistickým uměním promělila v krásné, ale především v ochraňující a pečující víly.

Společnost ANTIZ spol.s r.o. poskytla k realizaci dekorativní kosmetiku značky SANS SOUCIS - NATURAL COLORS. Připravila také bohaté dárkové balíčky, které byly věnovány malým pacientům, maminkám i milému personálu a všem udělali velikou radost.
   

 

Pokud Vás tento článek oslovil a rádi by jste také přispěli na další charitativní projekty pro onkologicky nemocné děti obraťte se na: www.projektmujnovyzivot.cz kde zajisté získát veškeré podrobnější informace.