Kosmetické účinné látky - P

PANTENOL

INCI: PANTHENOL

Patří se do skupiny vitamínu B a vyskytuje se v droždí, zelenině, obilí, podzemnici olejné atd. Hraje důležitou roli při keratinizaci epidermu, vlasů a nehtů. Pantenol podporuje novou tvorbu buněk pokožky, podporuje hojení a působí proti zánětům. Chrání proti podráždění a používá se také ke zmírnění lehkého spálení pokožky slunečními paprsky. Hraje důležitou roli při keratinizaci epidermu, vlasů a nehtů.

PAPAIN

INCI:

viz. mini perly z krystalické celulózy

PARAFÍNOVÝ VOSK

INCI: PARAFFIN

Zjemňuje vzhled pleti a zanechává zářivý hedvábný vzhled.

PEELINGOVÉ ČÁSTEČKY

INCI: SILICA

Jemné, zaoblené brusné granuláty, které uvolňují z vrchní vrstvy pleti odumřelé zrohovatělé šupinky.

PEMZA

INCI: PUMICE

Rozdrcená pemza se využívá jako brusný komponent peelingu. Zahlazuje strukturu pokožky a dodá celistvý sjednocený tón pleti.

PENTAACETÁT GLUKÓZY

INCI:

Urovnává přebytečnou tvorbu kožního mazu a předchází tak tvorbě zánětů a nečistot.

PENTACARE HP®

INCI: LOCUST BEAN (CERATONIA SILIQUA) GUM, HYDROLYZED CASEIN

Biologická účinná látka na bázi rostlinných polysacharidů. Získává se z umletých semen zralých plodů rohovníku obecného. Gumovitý semenný šlem obsahuje až 90 % makromolekulárních sacharidů, které jsou speciálně čištěné a kombinované s kaseinem (základní kamen bílkovin mléka). Pentacare HP® posiluje ochranu pleti, vyhlazuje a vypíná.

PEPTIDNÍ KOMPLEX

INCI: PALMITOYL OLIGOPEPTIDE

Je peptid esterifikovaný s mastnými kyselinami. Zlepšuje odolnost pleti, obsah vlhkosti pleti a aktivuje tvorbu kolagenu. Rychle se vstřebává, podporuje elasticitu, odolnost a zdravý vzhled pleti.

PERFELINE®

INCI: CARNITINE, CAFFEINE, BUTCHERBROOM (RUSCUS ACULEATUS) ROOT EXTRACT

Jedinečná kombinace účinných látek s karnitinem, kofeinem a extraktem z janovce metlatého, která aktivuje mikrocirkulaci a tok lymfy pokožky. Ovlivňuje velmi pozitivně nerovný vzhled pokožky. Povzbuzuje odbourávání tuku a glycerinu, optimalizuje proces spalování a zmírňuje hromadění tekutiny v tkáni. Zajistí zlepšení elasticity pleti, zjemnění struktury tkáně a zmírnění tlaku ve tkáni. .

PHOSPHOVITAL®

INCI: LACTOBACILLUS FERMANT,HYDROLYZED, WHEAT PROTEIN, GLYCINE, ARGININE, METHIONINE

Podporuje vitalitu pokožky. Vyhlazuje obraz stresované a unavené pokožky a zanechává vitální a svěží vzhled.

PHYTOCELL TEC™ MALUS DOMESTICA

INCI: MALUS DOMESTICA FRUIT CELL CULTURE EXTRACT, LECITIN

Kmenové buňky staré a dnes vzácné odrůdy švýcarského jablka Uttwiler-Spätlauber. Vysoce vyvinutá technologie rostlinné buněčné kultury umožňuje získat jablečné kmenové buňky a liposomálně je zapouzdřit. Tyto buňky jsou užívány pro ochranu životnosti kmenových buněk pokožky a ke stimulaci jejich aktivity. PhytoCellTec Malus Domestika působí proti chronologickému stárnutí pokožky.

PHYTOCELL TEC™ ALP ROSE

INCI: RODODENDRON FERRUGINEUM LEAF CELL CULTURE EXTRAKT

Alpské růže jsou extrémně odolné horské rostliny ze švýcarských Alp. Extrakt z kmenových buněk listů alpských růží obsahuje dehydrin. Chrání kmenové buňky pokožky před klimatickým stresem, minimalizuje transepidermální únik vody a eliminuje linie a vrásky. Dodá pokožce důležitý ochranný štít.

PIROCTON OLAMINE

INCI: PIROCTONE OLAMINE

Speciální bakteriostatická účinná látka zabraňuje rozmnožování bakterií, které vedou ke vzniku nečistot a zánětů. Používá se především v ošetřujících produktech pro nečistou a mastnou pleť.

PLERASAN CH

INCI: BETA-GLUCAN

Přírodní polysacharid, který proniká do buněk pokožky. Stimuluje procesy obnovy pokožky a regenerace.

POMERANČOVÝ OLEJ

INCI: ORANGE (CITRUS AURANTIUM DULCIS) OIL

Olej vymačkaný ze slupek plodů pomeranče. Z aromaterapeutického pohledu se používá s vysokou efektivitou proti celulitidě. Jeho svěží vůně podporuje stimulační účinek. Podporuje prokrvení a regeneruje suchá, drsná místa na pokožce.

PŠENIČNÝ PROTEIN

INCI: WHEAT (TRITICUM VULGARE) PROTEIN

Vypíná pokožku s okamžitým efektem. Tvoří na povrchu pleti jemný film a eliminuje tak linie a vrásky.