Kosmetické účinné látky - D

D-PANTHENOL

INCI: PANTHENOL

počítá se do skupiny vitamínu B. Vyskytuje se v droždí, zelenině, obilí, podzemnici olejné a v mnoha jiných produktech. Hraje důležitou roli při keratinizaci epidermu, vlasů a nehtů. Pantenol také podporuje novou tvorbu buněk pokožky, podporuje hojení a působí proti zánětům. Používá se také na zmírnění lehkého spálení sluncem.

DERMAXYL ™

INCI: CERAMIDE 2, PEG-10 RAPESEED STEROL, PALMITOYL OLIGOPEPTIDE

je vysoce účinná, biotechnologicky vyrobená účinná látka. Stimuluje komunikaci buněk k obnově pokožky a podporuje přirozené mechanismy regenerace pleti. Díky jemným impulsům povzbuzuje také tvorbu kolagenu a elastinu. Dále zlepšuje a posiluje její ochranný mechanismus. Výsledkem jsou vypnuté a pevnější kontury obličeje.

DERMOSOME

INCI: LEFCITHIN, GLYCERIN, WATER

lehce proniká do pokožky, vyplní a vyrovná nedostatky v její struktuře a zanechá jasný a pevný vzhled pleti.

DIATOMOVÉ BAHNO / USAZENINA

INCI: DIATOMACEUS EARTH (SOLUM DIATOMEAE)

mořský sediment složený převážně z opálových schránek rozsivek (diatomeae), které se nachází hlavně v oblastech výstupu studených hlubinných mořských proudů, a to především v mořích vyšších zeměpisných šířek. Diatomové bahno - též nazýváno rozsivkovou zeminou je jemný, bílý prášek s vysokou schopností absorbovat vodu. Má zjemňující efekt na pokožce a výrazně podporuje odstranění zrohovatělých buněk.

DMS® - Derma Membrane Structure

INCI: HYDROGENATED LECITHIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SHEA BUTTER BUTYROSPERMUM PARKII, SQUALANE, CERAMIDE 3

tato speciální struktura obsahuje sheabutter, rostlinný squalan a ceramidy. Zajistí správnou konzistenci produktu ve vzájemném vztahu ke koncentraci. Je více než jen stavebním blokem pro produkty s emulzní konzistencí. Obsahuje substance podobné těm, které se přirozeně nachází v pokožce. Jeho struktura a složení jsou tedy zcela přizpůsobeny požadavkům lidské pleti, protože napodobují fyzikální strukturu bariérové vrstvy pokožky a také její membránovitý vzhled. DMS® je označován jako pleti příbuzný, protože stabilizuje přirozenou bariéru pokožky a je v péči o ni extrémně šetrný.

DRAGODERM®

INCI: WHEAT (TRITICUM VULGARE) GLIADINS

je pšeničný protein, který se získává ze z částiček pšeničných klíčků. Intenzivně reguluje vlhkost, vyhlazuje a chrání před škodlivými vlivy životního prostředí.