BIODROGA BIOSCIENCE INSTITUT


Puran Formula

BIOACTIVE PURAN COMPLEX je kombinací přírodní složky BioEcolia® a panthenolu.

BioEcolia®, přírodní polysacharid, posiluje ochranný kyselý plášť pleti a podporuje přirozenou, zdravou bakteriální flóru. Zamezuje šíření škodlivých bakterií a podpoří proces hojení nežádoucích projevů.

Panthenol vyniká svými výraznými zklidňujícími schopnostmi, zjemní lehké zarudnutí i podráždění a pomáhá čelit zánětlivým procesům. Optimalizuje hladinu hydratace, podpoří dělení kožních buněk i léčivé procesy pokožky.

 

Puran Formula - antibakteriální & protizánětlivá řada

 

Péče o problematickou, nečistou pleť

Pre-age (plus 20)

 

Problematická, nečistá pleť je povětšinou odrazem hormonální nestability v těle. Kolísající tendence hornonů, a to zejména androgenů, má za následek nadměrnou produkci kožního mazu, zvýšenou pórovitost a ucpávání pórů. Povrch pokožky je mastný, lesklý a tvoří se zánětlivé procesy, pupínky,komedony a také černé tečky. Pro škodlivé bakterie, které jsou původci těchto nežádoucích projevů, je takto zatížená a často nesprávně ošetřovaná pleť velmi dobrým základem pro jejich nežádoucí působení.

Problematická, nečistá pokožka není pouze záležitostí vyskytující se v období puberty, může se také velmi často objevit ve spojení s extrémními hormonálními výkyvy v průběhu těhotenství či během klimakteria.

Antibakteriální řada PURAN FORMULA je určena pro jednotlivé potřeby problematického, nečistého typu pleti v jakémkoliv věku. Řeší specifické požadavky této pokožky s výskytem zánětů, a to nejen s mastným povrchem, ale také se suchými často se olupujícími lokalitami.

PURAN FORMULA produkty s protizánětlivými a léčivými účinky stimulují pokožku k přirozené vlastní obnově i opravě. Redukují nežádoucí projevy, které jsou již na jejím povrchu viditelné a dále i ty, které jsou pod jejím povrchem skryty. Z důvodu toho může dojík k přechodnému zhoršení obrazu pleti, neboť probíhá celkové odhojení veškerých nedostatků. Tento jev velmi záhy při pravidelné aplikaci produktů odezní, pokožka se stabilizuje a je uvedena do správného rytmu jednotlivých biologických funkcí. Šetrné složení produktů zároveň umožňuje trvalou dlouhodou péči o pokožku bez jakéhokoliv rizika vzniku dehydrace a přesušení.

 


BB Tónovací protizánětlivý krém SPF 15 - 01 40 ml

43753_bd_eti_tube_puran_formula_bb_cream_impure_skin_honey_40ml_i1407138_01_300dpi.jpg

BB krém s ochranným faktorem 15 má jako všechny BB produkty mnohočetný ošetřující a zkrášlující efekt. BB krém je tónující, korekční balzám s antibakteriálním, anti-oxidačním, hydratačním a regeneračním účinkem. Okamžitě redukuje a zakrývá drobné nedostatky, zjemňuje póry a zcela zmatňuje povrch pokožky. Současně působí proti škodlivým bakteriím, mírní podráždění, urychluje hojení vzniklých zánětů a předchází jejich dalšímu vzniku. Výrazně redukuje známky únavy a posiluje obnovu buněk pokožky. Dodá pleti jednotný tón a ochrání proti UV paprskům. Pokryje povrch pokožky jemnou, skoro neviditelnou korekční vrstvou. Pleť nevypadá nalíčeně, přesto je dokonale jednotná, téměř bezchybná a svěží. BB krém nahrazuje běžný denní make-up a je finální péčí pro problematickou pleť. Je dostupný ve dvou barevných variantách: sand touch (přirozený pískový odstín) a honey touch (jemný medový odstín).

24-hodinový krém pro nečistou, mastnou pleť 40 ml

44035_bd_beh_puran_formula_24h_impure_oily_skin_tube_40ml.jpg

Lehký, snadno vstřebatelný krém s obsahem kyseliny hyaluronové okamžitě redukuje vyšší produkci kožního mazu, zklidní pleť a současně pokožku dlouhodobě hydratuje. Léčí vzniklé záněty, koriguje pórovitost a neutralizuje působení  škodlivých bakterií, které jsou původci nečistot.  Dohlédne nad přirozeně fungujícími procesy pleti z hlediska obnovy a regenerace. Nezanechává na povrchu pokožky mastný film a je výborným podkladem pod make-up, a to zejména u pleti, která výrazně trpí lesknoucím se reliéfem.

 

24-hodinový krém pro nečistou, suchou pleť 40 ml

44036_bd_beh_puran_formula_24h_impure_dry_skin_tube_40ml.jpg

Pečující antibakteriální krém je opatřen dvojím efektem: eliminuje přesušení, včetně olupujících se šupinek na povrchu pokožky a hojí vzniklé záněty. Preventivně také působí proti jejich dalšímu vzniku. Obsažený jojobový olej v kombninaci s přírodní složkou beta glukan posílí rovnováhu mezi obsaženými lipidy i vlhkostí a navyšuje hladinu hydratace. Zajistí správou obnovu kožních buněk a zvyšuje ochrannou bariéru pleti. Okamžitě zklidní  pleť, zjemní první linie a vrásky ze sucha a oddálí předčasné stárnutí.

Acno Lift krém pro problematickou pleť 25+ 40 ml

43967_bd_beh_puran_formula_acno-lift_creme_40ml.jpg

Vysoce účinný anti-age krém určený pro problematickou, náročnou pokožku, ve věku 25+, exceluje svými antibakteriálními, vyživujícími a anti-oxidačními schopnostmi. Napraví či zjemní vzniklé nedostatky pokožky, jako jsou záněty, pórovitost či lesknoucí se reliéf. Posiluje tvorbu nových buněk, má jemný vypínací efekt, zahlazuje linie i vrásky a dohlédne na správný proces vývoje epidermu. Současně mírní vzhled tmavých pigmentových skvrn. Oddaluje předčasné, oxidační i světlem vyvolané stárnutí.

Protizánětlivý krém proti kožním nečistotám 15 ml

42999_bd_beh_puran_formula_anti-blemish_creme_tube_15ml.jpg

Antibakteriální krém s dezinfekčním a hojivým účinkem je určený ke každodenní lokální aplikaci přímo na záněty pokožky. Podporuje jejich rychlejší odhojení a a díky obsahu bakteriostatické složky Piroctone Olamine účinně zabraňuje množení škodlivých bakterií.  Absorbuje přebytečný kožní maz a okamžitě pleť dezinfikuje. Zklidňuje projevy podráždění a redukuje nepříjemné pocity pnutí pleti. Je obzvlášzě vhodný pro aplikaci na očištěnou pokožku kdykoliv během dne.

Protizánětlivý koncentrát 5 ml

42767_bd_beh_puran_formula_anti-blemish_stick.jpg

+66%

redukce tvorby kožního mazu *

Koncentrovaný preparát je určen pro lokální, zejména večerní aplikaci přímo na zánětlivá místa pokožky. Poskytuje okamžitou pomoc již při prvním náznaku vzniku zánětu, ale také velmi účinně léčí dlouhodoběji vytvořené, opakující se zánětlivé procesy. Má vysoký antibakteriální i dezinfekční efekt a okamžitě redukuje tvorbu kožního mazu. Obsažený extrakt z heřmánku a měsíčku lékařského zklidňuje zarudnutí i podráždění a napomůže ke zjemnění tmavého podtónu pleti vznikajícího v místě zánětu. Protizánětlivý koncentrát navyšuje přirozenou odolnost a obranyschopnost pokožky.


* po 28 dnech, zdroj: Derma Consult Concept GmbH., 20 testovaných osob