BIODROGA BIOSCIENCE INSTITUT


PURAN FORMULA - antibakteriální & protizánětlivá řada

Problematická pleť je většinou odrazem nestability v těle. Bývá často spojena s hormonálními výkyvy v jakékoliv životní fázi.

Přirozená bakteriální flóra na povrchu pleti je oslabena a pokožka se stává živnou půdou pro nežádoucí působení škodlivých bakterií.

Uvnitř pokožky i na jejím povrchu se spouštějí mnohočetné procesy. Funkce mazových žláz je ovlivněna, navyšuje se produkce kožního mazu doprovázená lesknoucím se povrchem pleti, zvýšenou pórovitostí, ucpáváním pórů, pupínky, zanícením nebo černými tečkami. Tyto projevy je důležité řešit komplexně.


Antibakteriální & protizánětlivá řada Puran Formula se postará o požadavky problematické, nečisté pleti v jakémkoliv věku. Dohlédne na správně fungující procesy uvnitř pokožky, stimuluje ji k přirozené vlastní obnově i opravě. Řeší viditelné deficity na jejím povrchu a také ty, které jsou pod jejím povrchem skryty. Pokožka se stabilizuje a je uvedena do správného rytmu jednotlivých biologických funkcí.

 

Puran Formula

BIOACTIVE PURAN COMPLEX

Podporuje ochrannou funkci, odolnost pleti a její přirozenou obranyschopnost. Jeho hlavní funkcí je antibakteriální efekt a redukce mnohočetných projevů problematické, nečisté pleti.

Základem komplexu jsou tyto složky:

1. BioEcolia®

Mnohonásobný cukr, vyráběný biotechnologicky, podporuje přirozenou bakteriální flóru pokožky, posiluje její obranné funkce a ochranný kyselý plášť pleti. Zabraňuje vzniku a šíření škodlivých bakterií. Výrazně urychluje hojení vzniklých deficitů a předchází jejich dalšímu vzniku.

2. Panthenol

Vitamín B5 podporuje dělení kožních buněk a léčivé procesy pokožky. Optimalizuje hladinu hydratace, působí protizánětlivě, chrání proti podráždění, zmírňuje svědění a má vyhlazující účinek.

 

 

bb_cream_02_honey_touch.jpg

Tónující, korekční krém určený pro problematický typ pokožky v jemném medovém odstínu 02 Honey Touch. Má antibakteriální, anti-oxidační, hydratační, protizánětlivý a regenerační účinek. Okamžitě redukuje a zakrývá drobné nedostatky, zjemňuje póry a zcela zmatňuje povrch pokožky. Současně působí proti škodlivým bakteriím, mírní podráždění, urychluje hojení vzniklých zánětů a předchází jejich dalšímu vzniku. Výrazně redukuje známky únavy a posiluje obnovu buněk. Dodá pleti jednotný tón a ochrání proti UV paprskům. Pokryje povrch pokožky jemnou, skoro neviditelnou korekční vrstvou. Pleť nevypadá nalíčeně, přesto je dokonale jednotná, téměř bezchybná a svěží. 


Aplikace: Nanést jako finální produkt rovnoměrně na vyčištěnou pleť nebo v případě potřeby na již nanesený pleťový krém. BB krém nahrazuje funkci make-upu.

bb_cream_01_sand_touch.png

Tónující, korekční krém určený pro problematický typ pokožky v přirozeném pískovém odstínu 01 Sand Touch. Má antibakteriální, anti-oxidační, hydratační, protizánětlivý a regenerační účinek. Okamžitě redukuje a zakrývá drobné nedostatky, zjemňuje póry a zcela zmatňuje povrch pokožky. Současně působí proti škodlivým bakteriím, mírní podráždění, urychluje hojení vzniklých zánětů a předchází jejich dalšímu vzniku. Výrazně redukuje známky únavy a posiluje obnovu buněk. Dodá pleti jednotný tón a ochrání proti UV paprskům. Pokryje povrch pokožky jemnou, skoro neviditelnou korekční vrstvou. Pleť nevypadá nalíčeně, přesto je dokonale jednotná, téměř bezchybná a svěží. 

Aplikace: Nanést jako finální produkt rovnoměrně na vyčištěnou pleť nebo v případě potřeby na již nanesený pleťový krém. BB krém nahrazuje funkci make-upu.

42767-bd-puran-formula-anti-blemish-stick_300dpi.jpg

+ 66%

redukce tvorby kožního mazu *

Koncentrovaný roztok s desinfekčními složkami a výtažky z bylin pro lokální zejména večerní aplikaci na zánětlivé procesy pokožky. Poskytuje okamžitou pomoc již při prvním náznaku vzniku zánětu, ale také velmi účinně léčí dlouhodoběji vytvořené, opakující se zánětlivé procesy. Má vysoký antibakteriální i dezinfekční efekt a okamžitě redukuje tvorbu kožního mazu. Obsažený extrakt z heřmánku a měsíčku lékařského zklidňuje zarudnutí i podráždění a napomůže ke zjemnění tmavého podtónu pleti vznikajícího v místě zánětu. Protizánětlivý koncentrát navyšuje přirozenou odolnost a obranyschopnost pokožky.


Aplikace: Před použitím důkladně protřepat! Aplikovat, zejména večer, lokálně přímo na problematické místo a nechat působit přes noc. Koncentrát na povrchu pokožky zaschne a vytvoří na ošetřované partii viditelný film, který je často nutné při čištění pleti ráno odstranit běžně používanými čistícími produkty.


* po 28 dnech, zdroj: Derma Consult Concept GmbH., 20 testovaných osob

 

42999_bd_beh_puran_formula_anti-blemish_creme_tube_15ml.jpg

Antibakteriální krém s dezinfekčním a hojivým účinkem je určený ke každodenní lokální aplikaci přímo na záněty pokožky. Podporuje jejich rychlejší odhojení a a díky obsahu bakteriostatické složky Piroctone Olamine účinně zabraňuje množení škodlivých bakterií. Absorbuje přebytečný kožní maz a okamžitě pleť dezinfikuje. Zklidňuje projevy podráždění a redukuje nepříjemné pocity pnutí. 


Aplikace: Aplikovat dle potřeby, i vícekrát denně, lokálně na zánětlivá místa pokožky.

 

43967_bd_beh_puran_formula_acno-lift_creme_40ml.jpg

Vysoce účinný anti-age krém určený pro problematickou, náročnou pokožku ve věku 25+ exceluje svými antibakteriálními, vyživujícími a anti-oxidačními schopnostmi. Napraví či zjemní vzniklé nedostatky pokožky, jako jsou záněty, pórovitost či lesknoucí se reliéf. Posiluje tvorbu nových buněk, má jemný vypínací efekt, zahlazuje linie i vrásky a dohlédne na správný proces vývoje epidermu. Současně mírní vzhled tmavých pigmentových skvrn. Oddaluje předčasné, oxidační i světlem vyvolané stárnutí.


Aplikace: Ráno a večer nanést rovnoměrně na vyčištěnou pokožku obličeje a jemně vmasírovat.

44036_bd_beh_puran_formula_24h_impure_dry_skin_tube_40ml.jpg

Bohatší antibakteriální krém pečuje o problematickou na povrchu suchou až olupující se pleť. Navyšuje její ochrannou bariéru, působí proti vzniku zánětlivých procesů i pupínků a zároveň koriguje přesušený a olupující se povrch pleti. Obsažený jojobový olej v kombninaci se složkou beta glukan posílí rovnováhu mezi obsaženými lipidy i vlhkostí a navyšuje hladinu hydratace. Zajistí správou obnovu kožních buněk a zvyšuje ochrannou bariéru pleti. Okamžitě zklidní pleť, zjemní první linie a vrásky ze sucha a oddálí předčasné stárnutí.


Aplikace: Ráno a večer nanést na vyčištěnou pokožku obličeje a jemně vmasírovat.

44035_bd_beh_puran_formula_24h_impure_oily_skin_tube_40ml.jpg

Lehký, snadno vstřebatelný antibakteriální krém-gel s obsahem kyseliny hyaluronové se postará o problematickou na povrchu mastnou, lesknoucí se pleť. Okamžitě koriguje vyšší produkci kožního mazu a matuje povrch pleti. Zklidní pleť a současně ji dlouhodobě hydratuje. Léčí vzniklé záněty, koriguje pórovitost a neutralizuje působení škodlivých bakterií, které jsou původci nečistot. Dohlédne nad přirozeně fungujícími procesy pleti z hlediska obnovy a regenerace. Zanechává na povrchu pokožky matný film a je výborným podkladem pod make-up, a to zejména u pleti, která výrazně trpí lesknoucím se reliéfem.


Aplikace: Ráno a večer nanést na vyčištěnou pokožku obličeje a jemně vmasírovat.