BIODROGA BIOSCIENCE INSTITUT


CLEANSING - Peelingové preparáty

Každý z peelingových preparátů řady Cleansing má své specifické chemické složení odpovídající momentálním potřebám jednotlivých typů pleti a plně se tak přizpůsobuje jejich aktuálním požadavkům.

Cleansing peelings, exfoliators - Peelingy, exfoliátory

PEELINGOVÉ PREPARÁTY

"ZAJISTÍ DŮKLADNOU EXFOLIACI POKOŽKY A AKTIVUJÍ NOVOU TVORBU BUNĚK"

Přirozená obnova pokožky funguje ve správném rytmu pouze tehdy, když je její povrch pravidelně zbavován odumřelých kožních buněk. Exfoliace prostřednictvím peelingových preparátů je proto velmi důležitá pro zvýšení absorpční funkce pleti, prostřednictvím níž pokožka maximálně přijímá složky z pečujících produktů. Takto ošetřená pokožka si dokáže dlouhodobě udržet zdravý, čistý vzhled bez viditelných nedostatků.

Řada CLEANSING nabízí peelingové preparáty, které přesně vystihují aktuální požadavky každého typu pleti. Tyto produkty okamžitě celkově omladí strukturu pokožky a viditelně korigují její nedostatky.

Peelingové preparáty se v základu dělí na tři varianty:

1. mechanické exfolianty mechanicky obrušují povrch pokožky peelingovými částečkami, které jsou vyrobeny převážně z přírodních materiálů.

2. enzymatické peelingy obsahují enzymy (bílkoviny), které rozpouštějí a uvolňují odumřelé buňky z povrchu kůže biologickými procesy.

3. chemické peelingové preparáty pracují na podkladě obsahu kyselin v určité procentuální koncentraci,které svým intenzivním efektem zbavují pokožku odumřelé vrchní vrstvy. Nejvíce se využívají AHA (tzv. ovocné) kyseliny (např. kyselina glykolová) a BHA kyseliny (např. kyselina salicylová).

Po exfoliaci pleti, to znamená po aplikaci každého pleťového peelingu, je nutné se alespoň týden vyvarovat intenzivnímu pobytu na slunci a pleť ošetřovat každodenně produkty s vyššími ochrannými faktory, např. Biodroga Repair+Cell Protection Denní krém SPF 15 nebo Biodroga MD High UV Protection Face Creme SPF 30 / SPF 50.


Celluscrub pleťový exfoliátor 75 ml

45319_bd_cleansing_celluscrub_75ml_300dpi.jpg

Mechanický exfoliátor s peelingovými, zcela přírodními granuláty, je vhodný pro všechny typy pleti, včetně pokožky se sklonem k přecitlivělosti. Uvolní vrchní vrstvu kůže od odumřelých kožních buněk, které již nemají žádnou funkci a znemožňují tak zrychlení procesu obnovy pleti. Současně optimalizuje obsah hydratace, zajistí důležitou hydro-lipidní rovnováhu a chrání pleť před vysušením. Redukuje pórovitost, linie i vrásky a celkově zjemní vzhled pokožky.

Hlavní účinné látky:

Celluloscrub peeling granulát,  je 100% biologicky odbouratelnou exfoliační složkou. Odstraní z povrchu kůže odumřelé kožní buňky a napomůže ke správné obnově pokožky probíhající v dostatečném rytmu. Pokožka tak může opět  zhluboka dýchat a vykazuje zdravý vzhled.

Extrakt z okurky pleť osvěží, provlhčí, rozjasní a vypne. Dokáže si poradit také s pórovitostí a s hrubým, drsným povrchem pleti.

Extrakt z indického bambusu je mimořádně šetrný jako exfoliační složka, celkově zjemňuje povrch pleti a stimuluje mikrocirkulaci.

Extrakt z lékořice zklidňuje podrážděnou pokožku, koriguje zarudnutí a vykazuje protizánětlivé vlastnosti.

AHA pleťový exfoliátor 75 ml

45318_bd_cleansing_facial_peeling_aha_75ml_300dpi.jpg

Vysoce účinný pleťový peeling s pH 3,5 zajišťuje efektivní kombinaci kosmeticko-chemického peelingu společně s funkcí mechanického exfoliátoru je určen pro všechny typy pleti, kromě pokožky citlivé. Podporuje regeneraci kožních buněk, odstraní šupinky odumřelé kůže a stimuluje mikrocirkulaci. Přispěje k viditelné korekci linií, vrásek a povrchových jizev. Současnš redukuje nečistý obraz pleti, zjemňuje pórovitost, vzhled pigmentových skvrn i vzniklá zánetlivá ložiska. Navyšuje přirozenou odolnost kůže a zajistí pleti čistý, rovnoměrný obraz.

Mikrodermabraze peeling 75 ml

42848_bd_cleansing_microderma_300dpi.jpg

Mikro-dermatický mechanický peeling s brusnými mikrokrystaly je určený pro všechny typy pleti, s výjimkou pokožky extrémně citlivé, pleti s rozšířenými žilkami, ekzematickými projevy a se zaníceným akné. Zjemňuje linie a vrásky, povrchové jizvy i hyperpigmentové skvrny. Zajistí okamžitou obnovu pleti, výrazně zjemní
její strukturu a viditelně pokožku omladí. Obsažená složka Sheabutter, známá jako bambucké máslo, je přírodní tuk ze semen stromu Máslovníku afrického. Má vysoký obsah mastných kyselin, vitamínů a látek s biologickou aktivitou. Změkčuje, zvláčňuje a chrání pokožku. Podporuje přirozenou obranyschopnost kůže, zabraňuje jejímu přesušení a celkově působí blahodárně na dostatečnou hydrataci i regeneraci.

Enzymatický exfoliační pudrový peeling 60 g

43497-biodroga-enzymaticky-exfoliacni-peeling-50ml.jpg

Velmi účinný peeling s obsahem přírodních enzymů je určen pro každý typ pleti. S mimořádnou šetrností pečuje i o citlivou pokožku a o pleť s výskytem rozšířených žilek. 
Zbaví povrch pleti nečistot, odstraní odumřelé kožní buňky a důkladně pročistí póry do hloubky. Mikrokrystalické kuličky z celulózy absorbují přebytečný kožní maz a pleť viditelně matují. Extrakt z akácie podpoří přirozenou obnovu pokožky, optimalizuje obsah hydratace a chrání před vysušením. Jeho pravidelné používání redukuje linie a vrásky, povrchové jizvy i pigmentové skvrny.