BIODROGA BIOSCIENCE INSTITUT


SENSITIVE FORMULA - řada pro citlivou pleť

Pleť každodenně reaguje na působící faktory a zpracovává různé podněty. Je-li její obranyschopnost, odolnost a ochranná bariéra dostatečně silná, dokáže si přirozeně sama velmi dobře poradit s těmito přicházejícími změnami a vlivy.

Kyselý ochranný plášť pokožky neutralizuje bakterie a nečistoty z okolního prostředí. Horní vrstva pleti poskytuje stěnu z buněk, lipidů i vody a tvoří nepropustný ochranný štít.

Pokud však je pleť dlouhodobě zatěžována nebo je-li míra jejího zatížení extrémně vysoká, vynakládá na svou obranu více síly a postupně se vyčerpává. Nedokáže pak dostatečně odvracet ataky z vnějšího prostředí v podobě volných radikálů, klimatických změn či vnitřní podněty, zejména stres a hormonální deficity. Ztrácí svou přirozenou rovnováhu, stává se citlivou, a to v jakékoliv životní fázi. Vykazuje projevy podráždění, pocitové změny ve formě svírání, pnutí, svědění či pálení a také viditelné změny na její struktuře v podobě zarudnutí, ohraničených červených lokalit, přesušení, olupujících se šupinek a tvorbu vrásek ze sucha i linií.


Ošetřující, dermatologicky testované produkty SENSITIVE FORMULA jsou vysoce šetrnou péčí pro citlivou pokožku. Vykazují maximální toleranci, dokáží účinně redukovat dané deficity sensitivní pleti, podpořit správně fungující procesy a uvést pokožku zpět do její přirozené harmonie.

SENSITIVE FORMULA

BIOACTIVE SENSITIVE COMPLEX

Zajišťuje pleti vysokou podporu, navýší její schopnost ochrany, restartuje její nedostatečné funkce, aby dokázala sama čelit působícím zatěžujícím faktorům a vzniklá poškození redukovat či zcela opravit.

Základem komplexu jsou tyto složky:

1. Derma Membrane Complex (DMC) je inteligentní systém sestavený s vysokou fyzikální podobností se strukturou pokožky. Spojuje několik účinných složek, které jsou příbuzné a v některých případech totožné se složkami pleti. Patří mezi ně fosfolipidy, sqalan, ceramidy nebo triglyceridy. DMC je proto často označován jako „pokožce příbuzný“. Jeho struktura je podkladem pro lehkou texturu jednotlivých produktů, které tak hladce penetrují do pleti. Funguje také jako účinný transportní systém, jehož prostřednictvím se účinné látky dopraví do spodních vrstev pokožky a současně navyšuje jejich působení.

Produkty s obsahem DMC jsou enormně snášenlivé, nabízí okamžitý efekt a pomáhají znovu obnovovat přirozenou ochrannou bariéru pokožky.

2. Panthenol (kyselina pantotenová, vitamín B5) je velmi důležitý pro správnou keratinizaci pokožky. Podporuje její léčivé procesy, posiluje dělení kožních buněk a optimalizuje hladinu hydratace. Mírní projevy podráždění a redukuje přecitlivělost.

43669_bd_tube_sensitive_eye_care_etikett_i140135_04_300dpi.jpg

Jemná ošetřující konzistence s vysokou tolerantností odpovídá potřebám přecitlivělých očních partií. Zvláčňuje strukturu pokožky, zabraňuje extrémnímu přesušení a vyhlazuje vrásky ze sucha. Obsažený extrakt ze světlíku lékařského zklidňuje podráždění i zarudnutí, redukuje otoky v oblasti očí, odstraňuje stres i únavu a zvyšuje obrannou sílu pleti. Oční krém posiluje tvorbu nových buněk a oddaluje předčasné stárnutí.


Aplikace: Nanést ráno i večer na důkladně odlíčené oční partie a jemně vmasírovat. V případě potřeby lze aplikovat i na partie rtů a jejich okolí.

43667-1_bd_beh_sensitive_formula_24h_care_tube_50_ml_i180816_1_150dpi_-_kopie.jpg

Hodnotná zklidňující konzistence denní a noční péče je sestavena pro mnohočetné požadavky citlivého typu pleti. Zajišťuje správnou rovnováhu mezi lipidy a vlhkostí, eliminuje projevy přecitlivělosti, chrání proti alergenům a snižuje podráždění na minimum. Zvláčňuje, dodává hydrataci, vyhlazuje povrch pleti a zpomaluje procesy stárnutí. Obsažené rostlinné oleje z avokáda a sóji doplňují do pleti výživu.


Aplikace: Nanést ráno a večer na vyčištěnou pleť obličeje, krku i dekoltu a jemně vmasírovat.