BIODROGA BIOSCIENCE INSTITUT


Cleansing - Čistící produkty

Každý z čistících produktů řady Cleansing má své specifické chemické složení odpovídající momentálním potřebám jednotlivých typů pleti a plně se tak přizpůsobuje jejich aktuálním požadavkům.

Cleansing Line - Čistící řada

ČISTÍCÍ PRODUKTY

"pečlivě odstraní ulpívající nečistoty a zajistí pleti přirozenou, správnou obnovu"

Důkladné, každodenní čištění pokožky se správně zvolenými čistícími produkty je základem pro její zdravý, bezchybný vzhled. Přičemž je velmi důležité  čistící rituál pleti pravidelně opakovat každé  ráno i večer.

Pokud však pleť není dostatečně vyčištěna a na jejím povrchu zůstávají odumřelé kožní buňky, nečistoty a výměšky pokožky společně se zbytky ošetřujících produktů a  make-upu, nemůže plně vykonávat svou přirozenou obnovující a dýchací funkci. Pokožka je tak zahlcena
a vykazuje různé nežádoucí projevy ve formě ucpaných pórů, zánětlivých procesů, přesušených lokalit či nezdravého barevného tónu. Proto pouze pokožka, která je dokonale zbavena veškerých nečistot, má schopnost plně vstřebat a využít složky, které jsou obsaženy v pěstících kosmetických produktech.

Volba čistícího produktu se individuálně odvíjí na základě daného typu pleti a jejích aktuálních nedostatků i potřeb. Velmi důležitý je také soulad zvoleného čistící produktu s pH pokožky.

Řada CLEANSING poskytuje každému typu pleti čistící produkt s přesně provázaným chemickým složením a s odpovídající hodnotou pH.

Správně zvolený čistící produkt maximálně vyhoví aktuálním požadavkům pokožky a je zcela nezávislý na právě používané pěstící řadě.

Produkty řady Cleansing jemně a šetrně pročistí pokožku, aniž by jakkoliv narušily její přirozenou strukturu a ochranný kožní plášť. Mají zároveň mimořádnou schopnost proniknout dostatečně do jejich hlubších vrstev.


Čistící řada BIODROGA poskytuje pleti tři fáze pro její důkladné čištění:

1. fáze

Slouží k odstranění ulpívajících nečistot, výměšků kůže nebo zbytků make-upu, které jsou zakotveny na povrchu. K tomuto účelu jsou důležité čistící oleje, mléka, pěny nebo fluidy.

2. fáze

V této fázi je pleť zbavena zbytků neočištěných ve fázi první, důkladně dočištěna a  tonizována. Patří sem preparáty ve formě pleťových čistících vod.

3. fáze

Představuje takzvanou exfoliaci pokožky, při které je povrch pleti dokonale zbaven odumřelých kožních buněk, dochází ke korekci nedostatků
a pleť je stimulována ke správné obnově. Do této kategorie spadají jednotlivé peelingové preparáty. (peelingové preparáty, jejich vlastnosti atd. jsou uvedeny v další sekci Cleansing – peelingové preparáty).


 


Čistící olej 200 ml

45490_bd_beh_200ml_cleansing_reinigungsoel_pet-flasche_i171134_04_300dpi.jpg

Jemný hydrofilní produkt, bez obsahu zatěžujících a dráždivých složek, je určen pro normální, citlivou, podrážděnou, přesušenou a zralou pleť. Je mimořádně
vhodný i pro odlíčení očního make-upu. Má zklidňující účinky, odstraňuje nepříjemné pocity pnutí a redukuje přesušené partie. Obsahuje olej z jader meruněk a z ořechů macadamia, které jsou především bohaté na vysoký podíl vitamínů a mastných kyselin. Působí na pokožku zela blahodárně, zvláčňují a vyhlazují její povrch. Čistící olej zachová pleti její přirozenou, biologickou rovnováhu.

Čistící mléko 190 ml

45491_bd_beh_200ml_cleansing_reinigungsmilch_hdpe-flasche_i171137_6_300dpi.jpg

Jemná konzistence čistícího mléka je určena pro normální, smíšený a suchý typ pleti v jakémkoliv věku. Zjemní pokožku, zabrání vzniku přesušení a stabilizuje její ochranný, kyselý plášť. Extrakt z kořene lékořice a panthenol zvýší odolnost pleti proti podráždění, lehce hydratují a podpoří správnou obnovu buněk.

Čistící fluid 200 ml

45492_bd_beh_200ml_cleansing_cleansing_fluid_pet-flasche_i171135_04_300dpi.jpg

Pročišťující fluid s obsahem přírodní složky BioEcolia® je obzvláště vhodný pro nečistou, mastnou a smíšenou pleť vykazující zvýšenou produkci kožního mazu, tvorbu 
zánětů a rozšířené póry. Koriguje lesknoucí se partie a urychluje proces hojení. Vyniká vysokým antibakteriálním efektem a podpoří přirozenou bakteriální flóru na povrchu
pokožky.

Čistící pěna 100 ml

42845_bd_cleansing_reinigungsschaum_300dpi.jpg

Bohatá krémová pěna je určena k pravidelnému čištění normální i smíšené pleti a je také velmi vhodná pro mužskou pleť. Dokáže pokožku vyčistit hluboko do pórů a napomáhá k její správné obnově. Zklidní pleť, stabilizuje její ochranný plášť a zamezí vzniku přecitlivělosti. Obsažený allantoin, získaný z kořenů rostlin, navýší tvorbu nových buněk pokožky a podpoří její regeneraci.

Jemná pleťová voda 200 ml

45494_bd_beh_200ml_cleansing_skin_lotion_mild_hdpe-flasche_i171138_04_300dpi.jpg

Pleťová voda, bez obsahu alkoholu, je vhodná
pro každý typ pleti, včetně pokožky citlivé.
Důkladně dočistí zbytky čistících produktů a pleť okamžitě
osvěží. Podpoří její přirozenou odolnost a obranyschopnost. Obsažený panthenol a extrakt z kořene lékořice zklidní lehké projevy podráždění a přecitlivosti. Jemná pleťová voda navýší podíl obsažené vlhkosti. Pleť získá příjemný pocit svěžesti, vykazuje sjednocený vzhled a je připravena přijmout maximum z dále nanesených produktů.

Pročišťující voda pro mastnou a kombinovanou pleť 200 ml

45493_bd_beh_200ml_cleansing_clarifying_lotion_pet-flasche_i171136_5_300dpi.jpg

Antibakteriální pleťová voda pečuje o smíšený
a mastný typ pleti s projevy zanícení, s tvorbou
rozšířených pórů a se zvýšenou produkcí kožního
mazu. Odstraní odumřelé kožní buňky i zbylé
nečistoty, absorbuje přebytečný tuk a má vysoký matující efekt. Obsažená přírodní složka BioEcolia® podpoří přirozenou kožní flóru a zabrání šíření škodlivých bakterií na povrchu pleti. Pročišťující voda chrání před vznikem zánětů a před podrážděním. Podpoří celkovou odolnost pleti proti negativním vlivům.

 

Oční odličovací tampónky bez oleje 70 ks

43069_bd_augenpads_300dpi_institut.jpg

Čistící tampónky, z jemné tkaniny napuštěné rostlinnými extrakty,šetrně a rychle odstraní oční make-up
a nalíčení rtů. Jsou nedráždivé, určené i pro citlivou pleť a pro ženy s kontaktními čočkami. Obsahují extrakt z pšenice, který vyniká svými zklidňujícími a tišícími účinky. Čistící tampónky jsou moderním, hygienickým produktem, který je velmi praktický pro cestování. Neobsahují olejové složky, neodstraní tedy voděodolné nalíčení.

 

 

Antiperspirant bez parfemace 50 ml

12185_bd_cleansing_antiperspirant_300dpi.jpg

Extra jemný produkt s praktickým roll-onem,
bez obsahu alkoholu, má příjemnou, nevtíravou
vůni. Je vhodný i pro citlivou pokožku. Snadno
se vstřebává a po nanesení na pokožku nezanechává nepříjemný lepkavý pocit. Dokonale neutralizuje tělesný
pach, reguluje tvorbu potu a šetrně pečuje
o pokožku v oblasti podpaží. Zajistí pocit čistoty
a svěžesti po celý den. Svojí univerzálností je nezbytným společníkem v každé situaci, jak pro ženy tak i pro muže.