BIODROGA BIOSCIENCE INSTITUT


INTENSE MOISTURE FORMULA - hydratační řada

Dostatečný obsah hydratace je podmínkou pro přirozené funkce pokožky probíhající ve správném rytmu. Různé zatěžující faktory mohou narušit obsah vlhkosti a také důležitý obsah přirozených lipidů v pleti. Dochází tak k nedostatečnosti v hydrolipidní rovnováze. Pleť pak vykazuje ztrátu elasticity, přesušené lokality či první viditelnější vrásky. 


Hydratační řada INTENSE MOISTURE FORMULA je určena pro pokožku s nedostatkem vlhkosti a deficitem lipidů vykazující první známky stárnutí. Vývoj konceptu produktů je inspirován přirozenými mechanismy probíhajícími v pokožce. Zajišťuje správně fungující hydratační systém uvnitř pleti a současně dohlédne na tvorbu pleti vlastních lipidů. Komplexní hydrolipidní zásoba podpoří správné funkce pokožky. Zabrání extrémnímu přesušení, tvorbě vrásek ze sucha, enormní ztrátě vody a předčasným projevům stárnutí.

Produkty Intense Moisture Formula lze aplikovat v průběhu celého roku. Jsou výborným hydratantem pro pleť během letních měsíců, kdy je pokožka vystavena horku a intenzivním slunečním paprskům, ale i v zimním období, kdy pleť ztrácí hydrolipidní rovnováhu v důsledku pobytu v přetopených místnostech se suchým vzduchem.

INTENSE MOISTURE FORMULA

BIOACTIVE MOISTURE COMPLEX

Funguje jako pomyslná síť, která podporuje přirozené mechanismy hydratace uvnitř pokožky. Je řešením proti ztrátě vlhkosti, pocitům pnutí a suchým vráskám.

Základem komplexu jsou čistě přírodní složky:

1. Vysokomolekulární a nízkomolekulární kyselina hyaluronová je přirozenou součástí kůže, kde posiluje soudržnost buněk. Má intenzivní hydratační účinek a dodanou vlhkost v pokožce dlouhodobě váže. Chrání pleť před ztrátou elasticity a přesušením, redukuje tvorbu vrásek a zpomalí procesy předčasného stárnutí. Současně vykazuje ochranný, vyhlazující účinek na strukturu povrchu pleti. 

2. Madecassoside, složka získaná z rostliny Centella Asiatica rostoucí na Madagaskaru, stimuluje přirozenou aktivitu pleti vlastních proteinů. A to proteinů filaggrinů, které se účastní správného procesu rohovatění pokožky a  podporují její ochrannou bariéru. A dále proteinů aqaporinů, které regulují zásobování a přirozenou výměnu vody v pokožce. Přítomnost aquaporinů v lidské pokožce byla objevena v roce 1992. Význam tohoto objevu byl v roce 2003 oceněn udělením Nobelovy ceny. 

Další účinné látky:

Beta-glukany, přírodní polysacharidy, získané biotechnologicky ze speciálního druhu hub. Prokazují vysokou schopnost vázat velké množství vody. Dodanou vlhkost dlouhodobě ukotví a snižují zcela na minimum únik vody z pleti.

Olej ze semen mučenky z amazonského deštného pralesa obsahuje vysoký podíl kyseliny linolové, která se nachází také v pokožce. Je proto mimořádně snášenlivý a vhodný k uchování, budování i stabilizaci ochranné bariéry pokožky a stejně tak pro podporu hladkosti jejího povrchu.

Fucogel, extrakt z kukuřice a sóji, zvyšuje úroveň hydratace v pleti během třech hodin až na 79%. Vytvoří na jejím povrchu jemný hydratačně vyhlazující film, který zabraňuje úniku vody z pokožky a viditelně vyhladí linie i vrásky.

4086100457698-bd_intense-moisture-formula_24h_moisturizing-creme-gel_50ml_int_300dpi.jpg

Spojení pečujícího krému & lehkého gelu se postará o každý typ pleti s nedostatkem hydratace vyžadující jemnou, rychle vstřebatelnou konzistenci, včetně pokožky citlivé. Je zejména prospěšný kombinované pleti a také pečuje o pokožku vykazující zvýšený lesk a pórovitost. Funguje i jako lehký letní krém. Doplní hydrataci, podpoří obsah kyseliny hyaluronové a nezasytí pleť lipidy. Zajistí dělení buněk, posiluje obranyschopnost pleti a zvyšuje její schopnost čelit zatěžujícím faktorům. Vyhlazuje linie ze sucha, zklidňuje podráždění a začervenání, navyšuje pružnost i pevnost pleti. Oddálí procesy předčasného stárnutí.


Aplikace: Nanést ráno a večer na vyčištěnou pleť, popřípadě dle potřeby pleti po předchozí aplikaci koncentrátu nebo pleťového séra. Je vhodným podkladem pod make-up.

42706_bd_beh_intense_moisture_leichtesfluid_30ml_i140176_6_zw_300dpi.jpg

+49%

navýšení vlhkosti *

Bohatý hydratační fluid je určen pro hydrataci všech typů pleti postrádající správný podíl vlhkosti a lipidního spektra. Dodá koncentrovanou vlhkost do hlubších vrstev, dlouhodobě dodanou hydrataci uchová a ihned reguluje vzniklé deficity pleti. Přítomnost aktivní složky z rostliny aloe vera zklidňuje pleť, aktivuje její přirozenou regeneraci i tvorbu kožních buněk a okamžitě redukuje suché linie i vrásky. Pleť vykazuje o poznání vyšší pevnost i elasticitu.


* po 28 dnech, zdroj: Derma Consult Concept GmbH., 20 testovaných osob

Aplikace: Ráno a večer nanést na vyčištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu. Poté aplikovat obvyklý denní, noční nebo 24-hodinový krém.

U mastnějšího a smíšeného typu pleti může být jeho samostatná aplikace dostačující.

42508_bd_beh_intense_moisture_augenpflege_tube_15ml_i140177_4_300dpi.jpg

+49%

navýšení vlhkosti *

Extra jemný krém pečuje o mladší oční partie vykazující prvotní známky stárnutí. Koriguje nedostatek hydratace i deficit lipidů. Aktivuje cirkulaci vody uvnitř pokožky a doplní ji o hydrataci dodanou zvenku. Přidaný sezamový protein, Sesaflash®, zabrání přecitlivělosti očních partií, zahladí linie i vrásky ze sucha a má jemný vypínací efekt. Účinně oddaluje předčasné stárnutí pokožky. 


* po 28 dnech, zdroj: Derma Consult Concept GmbH., 20 testovaných osob


Aplikace: Ráno a večer nanést na vyčištěné oční partie. Při večerní péči může být Oční krém nanesen ve větší vrstvě, aby byly deficity dehydratovaných očních partií rychleji vyrovnány.

42507_bd_beh_tiegel_intense_moisture_24h_trocken_i140179_3_zw_300dpi.jpg

+51%

navýšení vlhkosti *

Hodnotný hydratační krém optimálně vyhovuje potřebám suché pleti s nedostatkem hydratace a deficitem v lipidním spektru. Propojuje důležitou kombinaci vnitřní i vnější hydratace, zabrání ztrátě vlhkosti a sníží přesušení pleti. Textura obohacená o avokádový olej, bohatý na vitamíny, předchází vzniku suchých drsných míst na pokožce a zabrání nepříjemným pocitům pnutí na jejím povrchu. Podporuje rovnováhu mezi vlhkostí i lipidy a zahladí suché linie i vrásky. Dodá pleti optimální pružnost, podpoří její ochranné funkce a zpomalí předčasné stárnutí.


* po 28 dnech, zdroj: Derma Consult Concept GmbH., 20 testovaných osob


Aplikace: Ráno a večer nanést na vyčištěnou pokožku obličeje, krku i dekoltu a lehce vmasírovat.

42506_bd_beh_tiegel_intense_moisture_24h_50ml_i140178_3_zw_300dpi.jpg

+44%

navýšení vlhkosti *

Lehký hydratační denní a noční krém je určen pro normální a smíšený typ pleti s nedostatkem hydratace a lipidními výkyvy. Zajistí optimální zásobení hydratací zvenku a současně aktivuje vlhkostní systém uvnitř pokožky. Přírodní složky dlouhodobě a v hloubce pleti ukotví získanou hydrataci a zabrání nadměrné ztrátě vlhkosti. Viditelně vyplní linie, redukuje suché vrásky, podpoří pružnost pleti a koriguje první projevy stárnutí.


* po 28 dnech, zdroj: Derma Consult Concept GmbH., 20 testovaných osob


Aplikace: Ráno a večer nanést na vyčištěnou pleť obličeje, krku i dekoltu a lehce vmasírovat.