INTENSE MOISTURE FORMULA

Dostatečný obsah hydratace je podmínkou pro přirozené funkce pokožky probíhající ve správném rytmu. Různé zatěžující faktory mohou narušit obsah vlhkosti a také důležitý obsah přirozených lipidů v pleti. Dochází tak k nedostatečnosti v hydrolipidní rovnováze. Pleť pak vykazuje ztrátu elasticity, přesušené lokality či první viditelnější vrásky. 


Hydratační řada INTENSE MOISTURE FORMULA je určena pro pokožku s nedostatkem vlhkosti a deficitem lipidů vykazující první známky stárnutí. Vývoj konceptu produktů je inspirován přirozenými mechanismy probíhajícími v pokožce. Zajišťuje správně fungující hydratační systém uvnitř pleti a současně dohlédne na tvorbu pleti vlastních lipidů. Komplexní hydrolipidní zásoba podpoří správné funkce pokožky. Zabrání extrémnímu přesušení, tvorbě vrásek ze sucha, enormní ztrátě vody a předčasným projevům stárnutí.

Produkty Intense Moisture Formula lze aplikovat v průběhu celého roku. Jsou výborným hydratantem pro pleť během letních měsíců, kdy je pokožka vystavena horku a intenzivním slunečním paprskům, ale i v zimním období, kdy pleť ztrácí hydrolipidní rovnováhu v důsledku pobytu v přetopených místnostech se suchým vzduchem.

BIOACTIVE MOISTURE COMPLEX

Funguje jako pomyslná síť, která podporuje přirozené mechanismy hydratace uvnitř pokožky. Je řešením proti ztrátě vlhkosti, pocitům pnutí a suchým vráskám.

Základem komplexu jsou čistě přírodní složky:

1. Vysokomolekulární a nízkomolekulární kyselina hyaluronová je přirozenou součástí kůže, kde posiluje soudržnost buněk. Má intenzivní hydratační účinek a dodanou vlhkost v pokožce dlouhodobě váže. Chrání pleť před ztrátou elasticity a přesušením, redukuje tvorbu vrásek a zpomalí procesy předčasného stárnutí. Současně vykazuje ochranný, vyhlazující účinek na strukturu povrchu pleti. 

2. Madecassoside, složka získaná z rostliny Centella Asiatica rostoucí na Madagaskaru, stimuluje přirozenou aktivitu pleti vlastních proteinů. A to proteinů filaggrinů, které se účastní správného procesu rohovatění pokožky a podporují její ochrannou bariéru. A dále proteinů aqaporinů, které regulují zásobování a přirozenou výměnu vody v pokožce. Přítomnost aquaporinů v lidské pokožce byla objevena v roce 1992. Význam tohoto objevu byl v roce 2003 oceněn udělením Nobelovy ceny. 

Další účinné látky:

Beta-glukany, přírodní polysacharidy, získané biotechnologicky ze speciálního druhu hub. Prokazují vysokou schopnost vázat velké množství vody. Dodanou vlhkost dlouhodobě ukotví a snižují zcela na minimum únik vody z pleti.

Olej ze semen mučenky z amazonského deštného pralesa obsahuje vysoký podíl kyseliny linolové, která se nachází také v pokožce. Je proto mimořádně snášenlivý a vhodný k uchování, budování i stabilizaci ochranné bariéry pokožky a stejně tak pro podporu hladkosti jejího povrchu.

Fucogel, extrakt z kukuřice a sóji, zvyšuje úroveň hydratace v pleti během třech hodin až na 79%. Vytvoří na jejím povrchu jemný hydratačně vyhlazující film, který zabraňuje úniku vody z pokožky a viditelně vyhladí linie i vrásky.

 • podpoří správný koloběh vody v pokožce
 • nastolí rovnováhu vlhkosti v jednotlivých vrstvách pleti
 • ukotví vlhkost v hloubce pokožky
 • zabrání úniku hydratace
 •  doplní lipidy
 • eliminuje vznik přesušení
 • redukuje vrásky ze sucha
 • vyhlazuje strukturu pleti
 • navýší elasticitu
 • posílí pružnost
 • stimuluje imunitní faktory pleti důležité proti působícím vnějším vlivům
 • napomáhá pleti načerpat novou energii
 • aktivuje přirozený ochranný a obranný systém pokožky
 • oddálí předčasné stárnutí

Získávejte informace přímo do vaší schránky