Historie značky BIODROGA BIODROGA Česká republika

Historie značky BIODROGA

Baden-Baden - lázeňské město,ve kterém se zrodil pramen krásy
  

Baden - Baden je světoznámé lázeňské město, kde se v roce 1936 Walter Friedmann rozhodl propojit léčebné lázeňské kúry a péči o pokožku obličeje s produkty vyrobenými pouze na přírodní bázi. Vycházel přitom z vlastního dlouholetého výzkumu účinků léčivých bylin.

Přelomovým rokem se stal rok 1939, kdy Walter Friedmann založil rodinnou firmu s vlastním vývojem a výrobou kosmetických produktů, kterou nazval Cosmetique Sans Soucis.

 

V témže roce, v blízkosti zámku Sans Soucis, otevřel svůj první kosmetický salon "Friedmann moderní kadeřnické umění a novodobá kosmetika".

 

Šedesátá léta nastolila zcela nový směr ve vývoji kosmetiky. Zvýšil se celosvětový zájem o přírodní kosmetické produkty s více koncentrovanými  účinnými látkami, než tomu bylo doposud. Pro Waltera Friedmanna tak nadešel ten správný okamžik, uvést na trh zcela nové kosmetické řady pod názvem BIODROGA. Spojil tak naprosto originálně dvě oblasti: BIO = biologický a DROGA = rostlinný původ.

 

Jedinečný systém produktů BIODROGA na přírodní bázi byl poprvé úspěšně představen veřejnosti v roce 1959 na mezinárodním kongresu CIDESCO v Luzernu ve Švýcarsku. Na podkladě originality i vysoké kvality tak vykročila kosmetická značka BIODROGA svojí vlastní cestou a je doposud spojena s lázeňským městem Baden-Baden.

 

Kosmetická značka BIODROGA přinesla mnoho převratných novinek i uznávaných inovací a je již 55 let význačnou, uznávanou obchodní značkou na kosmetickém trhu.